Pühapäeval, 29. juulil kell 10.00 – 16.00.

Tehnikapark asub Kesklinna pargis,  Vabaduse väljakul, Vabaduse tänaval ja Päkapiku lasteaia hoovis.

Kõigile TASUTA!

Tehnikapargis saavad huvilised teha tutvust politsei töös kasutatava masinaga. Päästeameti poolt on kohal kutselised ja vabatahtlikud päästjad, kes tutvustavad oma tehnikat ja varustust. Toimuvad päästeala tutvustvad mängud ja praktilised tegevused nii väikestele kui suurtele.

Maanteeamet pakub omalt poolt põnevaid tegevusi kogu perele:

Pöörlev auto. Siin saad ise kogeda, kui vajalik on turvavöö õige kinnitamine sõidukis. Lisaks saad vajaliku kogemuse, kuidas sõidukist pärast liiklusõnnetust väljuda, kui see on üle katuse paiskunud ning jäänud seisma muus asendis kui ratastel.
Turvavööstend. Siin saad ise omal nahal kogeda, kuidas turvavöö Sind kinni hoiab ehk kui oluline on autos turvavöö kinnitada.
Kaalustend. Siin saad teada, milliseks kujuneb Sinu kaal kokkupõrkel, sõltuvalt auto sõidukiirusest, kui see sõidab nt vastu (liikumatut takistust) seina.
Peatoestend. Siin saad teada, miks on peatoe õigele kõrgusele reguleerimine väga oluline ja milline on selle õige kõrgus.
Jalgratta vigurrada. Sellel rajal saad enda rattasõiduoskused proovile panna või neid hoopis lihvida. Rajale oled oodatud ka enda jalgratta ja kiivriga.

 

Kaitseväe poolt annavad oma panuse tehnikapargi elluviimiseks: KVÜÕA Lahingukool: 2. Jalaväebrigaadi Kuperjanovi pataljon
2. Jalaväebrigaadi Tagalapataljon.  Lisaks liitlastena Suurbritannia ja Ungari üksused.

Relvastuse ja varustuse näitus

Tehnika näitus:

– Erinevat tüüpi veoautod
– Soomustransportöör PASI (lõbusõiduvõimalus)
– Jalaväetransportöör BV (lõbusõiduvõimalus)
– Meditsiin buss
– Recovery
Tegevused:  õhupüssi laskmine ja takistusriba

UUS! SÕIDUD linnatänavatel BASI ja BVga: 

Kaitseliidu noorteorganisatsiooniga koostöös saavad soovijad proovida: telgis pealambiga puzzle kokku panemist. Viiakse läbi kaitseliitlaste varustuse demonstratsioon, maskeeringud. Värvitakse koos pilte.

 

Kohal on laste lemmikud: Sebra ja Nublu.

Tehnikapark on ainult pühapäeval.

Tehnikapark saab teoks koostöös Politsei- ja Piirivalveameti, Päästeameti, Maanteameti, Kaitseliidu, KVÜÕA Lahingukooli:
2. Jalaväebrigaadi Kuperjanovi pataljoni ja 2. Jalaväebrigaadi Tagalapataljoniga