Pühapäeval, 28. juulil kell 10.00 – 16.00.

Kõigile TASUTA!

Tehnikapark on ainult pühapäeval.

Tehnikapark saab teoks koostöös Politsei- ja Piirivalveameti, Päästeameti, Maanteeameti, Kaitseliidu, Kuperjanovi JVP, 2JVBr TaP, 1JVBr,                Scoutspataljon, eFP -ga,

Tehnikapargis saavad huvilised teha tutvust politseitöös kasutatava tehnikaga.

Vaba laval, kell 12.15 toimub demoesinemine Piirivalve kiirreageerimisüksusel koos koeraga.

Kohal on Päästeameti kutselised ja vabatahtlikud päästjad, kes tutvustavad oma tehnikat ja varustust. Veeohutus – mida ise saad kiirelt kriisi- ja hädaolukorras teha. Toimuvad päästeala tutvustavad mängud: pallimeri (merepäästesimulaator). Praktilisi tegevusi jagub nii väikestele kui suurtele.

Maanteeamet pakub omalt poolt põnevaid tegevusi kogu perele: jalgratta vigurrada, pöörlev auto, õppestendid: turvavöö-, kaalu- ja peatoestend.

Jalgratta vigurrada.  Tule ja proovi kui hästi oskad jalgratast valitseda!
Jalgratta vigurrajal saab proovida ja arendada oma jalgrattavalitsemise oskust ning kasulikke nõuandeid ohutuks jalgrattasõiduks. Jagatakse teadmisi kuidas valida endale sobiva suurusega jalgratast, millele on oluline tähelepanu pöörata kiivri valikul ning kuidas seda õigesti kanda, et ta parimat kaitset pakuks. Oma jalgrattaga raja läbijatel kontrollitakse ka ratta tehnilist seisukorda.

Pöörlev auto. Tule kogema ja kuulma, miks on sõiduki turvavarustus nõnda oluline!
Pöörleva auto õppestendil saab praktiliselt kogeda millele on oluline turvavööd kinnitades tähelepanu pöörata, miks see liiklusõnnetuseõnnetuse puhul oluline on ning kuidas väljuda ümber paiskunud autost. Lisaks antakse ülevaade ka erinevatest muudest ohukomponentidest nagu lahtised esemed autos või valel kõrgusel peatugi.

Turvavöö-, kaalu- ja peatoestendil saab teada ning proovida, millised jõud mõjuvad juba väikesel kiirusel toimuva kokkupõrke puhul meie kehale ning kuidas muutub kokkupõrkel inimese ja sõidukis olevate muude esemete kaal. Lisaks saab teada, millele on oluline tähelepanu pöörata turvavööd või lapse turvaseadet sõidukisse kinnitades või peatuge reguleerides, et need pakuksid parimat kaitset ning milline on sõidukit juhtides istme õige asend.

Kuperjanovi JVP, 2JVBr TaP, 1JVBr, Scoutspataljon, eFP  toovad tänavale erinevad masinad, tutvustatakse erinevaid seadmeid/tehnikat, mida nad oma töös kasutavad. Vigur- ja seiklusrada, sõdurimaalingud, paintball.

Lõbusõidud PASI ja BV-ga.

Kaitseliit tegutseb Päkapiku lasteaia hoovis: vibu laskmine, õhupüssist laskmine, täpsusvise, õhupallid, liivatrükk, Kaitseliidu varustuse tutvustus.

Kohal on laste lemmikud Sebra ja Nublu  ja Lõvi Leo.