Dr Fr R Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumi õuel saab kahel päeval nautida mitmed teatrietendusi ja muinasjutte!

Teatrihoov on laupäeval 29. juuli 10.00- 18.00 ja pühapäeval 30. juuli 10.00-15.00. Etendused on kindlatel kellaaegadel, töötubades saab tegevusi teha kogu päeva jooksul.

(sissepääs piletiga). Piletid on müügil Piletilevis või Võru Kandle kassas kohapeal. 

TEATRIBUSS etenduse “Professor Peni”

Mait on täitsa tavaline väike poiss, kellele meeldib joosta ja mängida, kogemata pahandusi teha ja meelega rõõmus olla. Kui Mait on vanaema juures maal, on tema mängukaaslaseks enamasti koer nimega Peni. Peni on targem kui ta välja näitab, aga põhiliselt huvitab teda siiski vaid see, kuidas maavarasid mullast välja kraapida saaks. Ühel päeval pakub aga Mait välja, et selle lõputu tuhnimise asemel võiksid nad hoopis mängida maavarade väärindamist ja sauruse DNA otsimist. Ja mäng algab.

Mänguline lastelavastus Maidust ja tema heast sõbrast Penist toidab laste teadmisjanu ja innustab teadust nägema ka seal, kus seda justkui esmapilgul polegi. Koosmängimisest saab ettearvamatusi täis retk vastuste otsimise maailma.

Lavastuses seotakse kokku teatri – ja teaduspisik ning visatakse pehme teaduspallina publikusse. Edasi saab väike vaataja oma teadmisjanu toita juba koolis ja raamatukogus, internetis ja köögilaua taga vanemaid küsitledes. Kindel on see, et teaduspisik juba purgis ei püsi!

Eesti Lasteteater “MÄNG” etendused:

“Kuidas saada heaks?”

Siilipoiss kuulis koolis küsimust, mis on tema jaoks kõige

 olulisem. Vastus on peidus seikluses, mis teda metsas ees ootab. Palju muusikat ja natuke värssi. Muusika-, laulu- ja jutulugu, mis on interaktiivne kuuldemäng. Esinemise 35 minuti sisse mahub palju erinevaid lugusid ja näitemängu, mis vahelduvad laulude ja pillilugudega. Lavastaja: Donald Tomberg

Näitlejad: 

Kategooria: 

 

 

“Seitsme maa ja mere taga”

Lugu, mille lihtne ülesehitus ja temaatika sobivad nii suurele kui kaväikesele vaatajale.  Printsessi juurde saabub korraga kaks kosilast. Kuidas olukorrast väljatulla?                                        Lahendus asub aga kaugel seitsme maa ja mere taga. Palju muusikat ja publikuga suhtlemist.

Näitlejad: 

Kategooria: 

 

Pühapäeval, 30. juuli võro- ja setokeelne teater.

Papa Kreutzwaldi õueteater muusik ja lauluga “Õnn on õnne asi” , Silvi Jansons ja Kersti Kamberg

Sobib alates 7-eluaastast.

12.00 kõõperretükk SIU SAAJA`

„Siu saaja`“ („Ussi pulmad“) on kogupereetendus, mis on lavastatud seto muinasjutu „Ussi naine“ ainetel. Tükati pisut hirmutav, sealsamas hoopiski naljakas. Nõidus ja ausus proovivad jõudu. Kumb võidab? Etendus on seto keeles. Publik saab etenduses osaleda lauldes ja tantsides. Kui mõnest seto keelsest sõnast kohe üldse aru ei saa, on võimalik pärast etendust küsida.

14.00 laulumäng HIIR HÜPÄS JA KASS KARAS

„Hiir hüpäs ja kass karas“ on kaasahaarav etendus seto keelde tõlgitud üldtuntud laulu- ja tantsumängudest, mida publik saab kaasa laulda, mängida ja tantsida. Etendusest ei puudu ka õpetlik osa, mille kaudu täiendada oma teadmisi Setomaa kohta.
Kas teadsid, et:

1) Tallinna ainuke seto keelne teater on Veerna Vorkast (Tõsimeelne Naljanina)?
2) Veerna Vorkats asub Tantsu- ja kultuurikodus MODUS, Tatari 64, Tallinn? Aga lastefestivali ajal tulevad nad meile külla Võru linna.
4) Veerna Vorkatsi etendusi saad vaadata ja neil ka aktiivselt osaleda.

Teatripalade vahepeal pakub vahvaid tegevusi kogu perele Võru Instituut.