Aastal 2021 on võimalus kaks päeva nautida teatrietendusi.

Dr Fr R Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumi õuel

Laupäeval, 24. juulil 10.00 – 18.00 

Lasteateater TRUMM esitleb:
12.00 “IMELINE PUHKUS”
Lavastaja: Erki Aule Kunstnik: Andres Varustin Osades: Triin Tüvi ja Virko Annus
Imeline puhkus on hoogne humoorikas lavastus, mis räägib sõprusest, abivalmidusest ja teineteise mõistmisest. Lugu on arusaadav nii suurtele kui väikestele. Siin on palju laule ja muusikat, lisaks suhtlevad näitlejad otse publikuga ning vaatajatel on võimalus ka ise loo arengus kaasa rääkida.

Etendus kestab u 35 minutit.

14.00 “MARSS KUULE”

Mängivad: Virko Annus ja Triin Tüvi. Kunstnik: Andres Varustin. Muusika: Marko Matvei

Lavastaja: Erki Aule

Marss Kuule, on lavastus, kus mängulises ja lihtsas vormis on võimalik tutvuda kosmose, erinevate planeetide ja maailmaruumiga.

Etenduse pikkus on 35 minutit, sobib vaatamiseks kogu perele.

16.00 “KASULIK VARES”

Osades: Triin Tüvi, Margus Kala ja Virko Annus Kunstnik: Andres Varustin. Lavastaja: Erki Aule

Lavastuses kõlavad laulud ja viisid on trupi omalooming. Paarsada aastat tagasi ühes kauges Eestimaa külas, ühes väikeses madalas rehetares elasid Juuli ja August. Töid ja toimetusi oli palju ning selleks, et neid kõiki ära teha, pidid nad varavalgest hilisõhtuni tööd rügama. Ühel päeval jäi nende armas hobune vanaks, ega jaksanud enam tööd teha. Panigi siis August pidulikud riided selga ning läks laadale uut hobust ostma. Juhtus aga nii, et sealt ei saanudki ta hobust vaid ostis hoopis tavalise varese. Missugused imelised sündmused seal kauges talus peale seda aset leidsid ja kuidas tavalisest varesest kasulik vares sai, seda näete juba lavastuses.

Etenduse pikkus on u 35 minutit, sobib vaatamiseks kogu perele.

Pühapäeval, 25. juuli VÕRU KANDLE AED

TEATRIBUSSi etendus:

12.00 “PETTSON JA FINDUS TELKIMAS”

Autor: Sven Nordqvist Tõlkija: Ülle Kiivet Dramaturg: Veikko Täär Lavastaja: Marko Mäesaar  Kunstnik: Marge Martin Laulusõnad: Kati Mäesaar Muusikaline Kujundus: Toomas Lunge

OSADES: Karol Kuntsel (Vanemuise Teater), Katrin Kalma, Marin Mägi Efert, Marko Mäesaar/Karl Edkar  Tammi (Must Kast) . Laval live-bänd „Kanadekodu“ koosseisus: Kadri Laube, Dimitra Giannakaina, Eliisabet Raju, Andres Vago

Pettson ja Findus kutsuvad seekord kõiki lapsi ja nende vanemaid telkima. Selles vahvas kogupere suvelavastuses kõlavad lõbusad laulud ning saame kaasa elada kass Finduse ja vanamees Pettsoni tegemistele talus, kus parajat elevust tekitavad ka seal elavad kanad ja kukk. Pettson on hakanud memuaare kirjutama ega leia väikese Finduse jaoks aega. Kuidas kass oma taadi tähelepanu püüab ja talle elutarkusi õpetab, saab näha etenduses.

Kestus: 1 h 45 min koos väikese vaheajaga

Vanusele: 4+