Hei, armsad lastefestivali sõbrad!
Praegu on meil teile üks kurb ja üks rõõmus uudis. Kahjuks ei saa nii kuumade soojakraadide tõttu sõita kaugelt kohale Rannarantšo loomapere. Hea uudis on see, et alpakad Wile farmist on kohal ning mõlemal päeval saavad kella 13-15 lapsed tutvust teha madudega. Lapsi tulevad veel rõõmustama Orioni talu kitsed koos talledega ning laupäeval on kella 10-15 kohal Kameruni kääbuskitsed Kiki, Miki ja Juku, tibupojad Chuk ja Tuust ning kodujänes Jaanus 🐾🐾

Mini loomaaedKesklinna kooli õuealal:

Avatud:
laupäeval, 28. juulil  10.00–18.00

pühapäeval, 29 juulil 10.00–17.00.

 

Lapsi tuleb festivalile rõõmustama Ranna Ranšto lustakas pere:

Ponid, eesti valgepea jäärad, kihnu lambad talledega, kitsed talledega, sikud, kameroni kitsed, šotimägiveise vasikas, jänesed koos poegadega.

Haned, kuked-kanad, kalkunid, pardid.

Aeda pääsemiseks kehtib pilet 2€ inimene.

 

Külas on mõlemal päeval Wile Farm, Pärtsaare talu Järvamaalt, kes kasvatavad alpakaid.

Alpakad pärinevad Lõuna-Ameerikast, ka neid peetakse vanimateks, u 6000 aastat tagasi, inimeste  poolt kodustatud loomadeks. Alpakad on kameliidid, nende lähimateks sugulasteks on laamad, vicunjad ja guanacod. Alpakaid hakati Lõuna-Ameerikast eksportima alles 1984. aastal. Täna kasvatatakse neid Ausraalias, Ameerikas, Uus-Meremaal, Saksamaal, Inglismaal, Šveitsis, Kanadas, Soomes ja vähemal määral ka teistes riikides.

Alpakaid kasvatatakse peamiselt nende suurepärase villa pärast. Alpaka vill on läikiv ja siidine, pehme ning luksuslik. Alpakavilla peetakse lambavillast 7 korda soojemaks, ei ole torkiv ning ei sisalda lanoliini, olles seega allergiavaba.

Villa esineb 22 erinevas looduslikus toonis.

Kohapeal on võimalik tutvuda ja osta erinevaid alpaka villast valmistatud tooteid.

AVATUD KOHVIK ja KERAAMIKA TÖÖTUBA!

ELAMUSED ELUS LOOMADEGA  – MADUDEGA!

Mõlemal päeval kell 13.00 – 15.00 tuleb mini-loomaaeda  külla Ainar Käär, kes võtab kaasa enda suurimad sõbrad maod.

Tule ja saa teada, millised omapärased loomad on maod. Vaata, küsi, katsu  ning soovi korral saad koos loomadega  pilti teha!

 

Kohapeal on võimalus sõita Ponidega, lisatasu eest.