Fantaasiahoov

Sisseepääs fantaasiahoovi PILETIGA!

AVATUD AINULT LAUPÄEVAL, 28. juulil 2018 kella 11–18

Mustkunst, tsirkus, teadus on olnud alati laste vaieldamatud lemmikud. Võru Kandle aias astuvad üles nii LAVAL kui erinevates töötubades mustkunstnikud, tsirkuseartistid kui ka teadusteater.

Külla tulevad mustkunstnik Fred-Erik Johanson, tsirkusestuudio Folie,  Leiutajate Külakooli tsirkusepunt,  kloun Ummi, Teaduskeskus AHHAA ja Kolm Põrsakest teadusteater.

AJALINE PROGRAMM LAVAL:

11.00 – 11.30 Kloun Ummi tembutab jälle
12.00 – 12.30 Teaduskeskus AHHAA teadusteatri etendus “Elekter”
13.00 – 13.20 Tsirkusestuudio Folie Lost D grupi etendus
14.00 – 14.35 Mustkunstnik Fred-Erik Johanson maagilise etendusega “Parimad palad”
15.00 – 15.30 Teaduskeskus AHHAA teadusteatri etendus “Elekter”
16.00 – 16.30 Kloun Ummi tembutab jälle
17.00 – 17.35 Mustkunstnik Fred-Erik Johanson maagilise etendusega “Parimad palad”

TEGEVUSED TÖÖTUBADES:

11.00 – 13.00 Pallide, diabolo, Poi ja flowerstick töötuba – Leiutajate Külakooli tsirkusepunt
11.00 – 14.00 Kolm Põrsakest teadusteatri töötoad:
– lapsed saavad mängida lima, mullide ja tossuga;
– lapsed saavad meisterdada koju kaasa helikopteri, spinneri, raketi, lendava kala;
– lapsed saavad proovida katseid värvide, vaakumi, vee ja tasakaaluga;
– lapsed saavad meeskondades lahendada ülesandeid näiteks kuidas panna 12 naela ühe naela peale seisma ilma abivahenditeta või kuidas kaitsta muna ise ehitatava õhkpadja abiga kukkumise eest
12.00 – 12.30 Mustkunsti töötuba – õpime trikke tegema
13.30 – 14.30 Hiina masti töötuba, köietantsu töötuba, taldrikute töötuba – Tsirkusestuudio Folie
14.00 – 18.00 Slackline ja Rolla Bolla – Leiutajate Külakooli tsirkusepunt
15.00 – 16.00 kanga töötuba, köietantsu töötuba, diabolo töötuba – Tsirkusestuudio Folie
15.00 – 17.00 Kolm Põrsakest teadusteatri töötoad:
– lapsed saavad mängida lima, mullide ja tossuga;
– lapsed saavad meisterdada koju kaasa helikopteri, spinneri, raketi, lendava kala;
– lapsed saavad proovida katseid värvide, vaakumi, vee ja tasakaaluga;
– lapsed saavad meeskondades lahendada ülesandeid näiteks kuidas panna 12 naela ühe naela peale seisma ilma abivahenditeta või kuidas kaitsta muna ise ehitatava õhkpadja abiga kukkumise eest.
16.00 – 16.30 Mustkunsti töötuba – õpime trikke tegema
16.00 – 17.00 pallidega žongleerimine – Tsirkusestuudio Folie

Kohapeal ka tsirkuse ja mustkunsti poed, kust saab osta põnevat kaupa:
Mustkunstiteatri Trikipood
Tsirkusepood
Leiutajate Külakooli pood

TUTVUSTUSED

Mustkunstnik Fred-Erik Johanson: etendused laval ja töötoad.
Professionaalne mustkunstnik Fred-Erik Johanson kuulub selle ala tipptegijate hulka. Tema repertuaarivalik on suurim Eestis: leidub klassikalisi ja ajatuid trikke, originaalseid manipulatsioone ja vahvaid lasteetendusi. Fred on üks väheseid siinseid mustkunstnikke, keda regulaarselt avalikel esinemistel näha võib. Soov seda põnevat kunstiliiki kõikidele huvilistele lähemalt tutvustada viis aastal 2015 meelelahutuskeskuse Mustkunstiteater loomiseni.

Tsirkusestuudio FOLIE

Tsirkusestuudio Folie on Eesti kultuurimaastikul tegutsenud ligi 20 aastat, korraldades tsirkusekoolitust ja edendades kaasaegset tsirkusekunsti Eestis. Tsirkusestuudios Folie õpetatakse lastele, noortele ja täiskasvanutele akrobaatikat, žongleerimist, tasakaalualasid, õhuakrobaatikat ning teisi tsirkusealasid. Folie kaasaegse tsirkuse etendustes on ühendatud meisterlikkus ja artistlikkus, etendustes jutustatakse lugu mis on ühtviisi oluline esitajale ja vaatajale. Etendused on Folie noori artiste viinud igal aastal ka välisfestivalidele, viimati mängiti etendust “Siis, kui sa magad” Trondheimis noortefestivalil HEPPsuur unistus.  Võru lastefestivalil mängitakse etteasteid erinevatest etendustest ja projektidest ning viiakse läbi tsirkuse töötubasid.

Kolm Põrsakest Teadusteatri töötoad

Kolm Põrsakest on Eesti ja Euroopa parimast õpilasfirmast välja kasvanud ettevõte, kus noored üle Eesti pakuvad meeldejäävaid teaduselamusi nii suurtele kui ka väikestele. Laste sünnipäevadele pakume mitmeid erinevaid teadusteatri etendusi ning põnevaid töötube. Me ei tee oma katseid lastele vaid KOOS lastega, sest soovime neile näidata, mida neil on võimalik teadmistega peale hakata ja miks neid teadmisi üldse vaja on. Lastefestivalil saab töötubades meisterdada ise põnevaid teadusvidinaid – raketi, spinneri, helikopteri või hoopis lendava kala. Lisaks saab ise erinevaid katseid läbi viia ning mängida kõikide laste lemmikutega – lima, mullid ja toss.

   

 

Sänna Leiutajate Külakooli tsirkusepunt

Jah me oleme väike kamp veidrikke. Meile meeldib vabadus, ilu, rõõm ja rahu. Meile meeldib olla see, kes me oleme. Meile kõigile meeldib teha tsirkust. Siis on ju igati loogiline, et me teeme kooliga tsirkusepoodi, kust saab osta kõike trikitamiseks vajalikku. Trikitamine on palju enamat kui pallid lakke ja alla. Oled sa kunagi žongleerinud? See on selline tunne, nagu sa oskaksid võluda – kätest nagu hüppaksid pallid välja. See on nii mõnus tunne, et juuksed nagu tõuseksid püsti. Kes me siis oleme? Oleme Leiutajate Külakooli õpilased. Mis me siin teeme? Naudime elu läbi kooli ja õppimise. Muuseas, meie kool on Kagu-Eestis Rõuge vallas Sänna külas. Me oleme lapsed, kes leiutavad ja meid leiutati. 
Elu on tsirkus. Lihtsalt mängi. 

Õpitoad (Juhendavad Leiutajate Külakooli lapsed): žongleerimine, diabolo, flowerstick, keerlev taldrik, poi.

 

 

Kloun Ummi

Kloun Ummi on tegutsenud üle 35 aasta. Klouni rollis on tal tulnud olla mitmed sajad korrad ning muid etendusi on kogunenud aastatega paari tuhande ümber. Pikalt Norras, Soomes, Rootsis ja mujal maailmas töötanud kloun tegutseb hetkel Eestis ning tembutab sel aastal ka Võru Lastefestivalil. Klouni humoorikas programm kaasa nii väikese mudilase kui tõsiselt võetava ärihai rõõmustades nii suuri kui väikeseid.

Teaduskeskus AHHAA

Teaduskeskus AHHAA pakub meeleolukat showd laval. Kavas on teadusteatri etendus “Elekter”.