Ei saa ilma traditsioonideta….see teemapark on juba programme sisse kirjutatud igaks aastaks – sest see tuletab meile kõigile meelde meie kohalikku ajalugu, elustab ajaloost Tamula muinasala ning meeldib lastele alati….
Avatud
Laupäev, 28. juuli 10.00–18.00
Pühapäev, 29. juuli 10.00–17.00
TASUTA kõigile külastajatele! Asub Tamula ranna läheduses.
Kiviaeg: Püstkoja ehitamine ja nahkadega katmine; tule süütamine, tulekivi ja rauaga, tulevibuga, tulevurriga; ketramine kedruspulga ja värtnaga, algse kanga kudumine; terade jahvatamine jahvekiviga ja uhmris; kakkude küpsetamine kakukivil ja pulga otsas lõkkes; savinõude valmistamine; jaht lassoga, linguga, vibu ja noolega; kalapüük luust püügivahenditega. Tegevuspaik on sisustatud vastavalt ajastule. Kõrval on võimalik tutvuda talulaste mängudega! Osavusmängud: kivimängud, pallimängud, täpsusmängud; mõistatusmängud: jäljendusmängud, nöörimängud, kassikanga kudumine, sõlmede valmistamine. Meisterdamistuba: Looduslikest vahenditest mänguloomade, ehete ja tootemite valmistamine. Talulaste mängumaa: Talude ja küla ehitamine majaklotsidest; karjaaedade ehitamine, puuloomade karjatamine. Põllutööd puuloomade ja tööriistadega.Selle ajastu tegevusi tuleb meile tutvustama Mõniste Talurahvamuuseum.

Muinasaja kõrvalt leiab: VIIKINGITE LAAGRI

Ranna äärde on üles seatud Viikingite telk. Mängitakse torupillimuusikati, peetakse viikinglahinugid, toimub varustuse demonstratsioon koos ajalooloenguga, vibulaskmine ja odavise. Lahigud pehmendatud mõõkadega lastele ja pehmendatud mõõkade töötoad.