Muinasaeg „Vii veeritsõ latsõ mängumaa“, Viikingite laager ja Kagu Vibuklubiga vibu laskmine.

EI saa ilma traditsioonideta….see teemapark on juba programmeisisse kirjutatud igaks aastaks, sest see tuletab meile kõigile meelde meie kohalikku ajalugu, elustab ajaloost Tamula muinasala ning meeldib lastele alati….

Laupäev, 27. juuli 10.00–18.00
Pühapäev, 28. juuli 10.00–17.00

TASUTA kõigile külastajatele! Asub Tamula ranna läheduses.

Mõniste Talurahvamuuseum koostöös Päästeametiga pakuvad sellel aastal lahedat programmi: pinnaltpäästmise demonstratsioon ja elustamise demonstratsioon; õpetus, kuidas käituvad vees erinevad mänguasjad nn. pall ujub minema, ujumisrõngas ujub minema, kuidas käituda, kuidas ja kui kaugele tasub püüda ja millal tuleb lasta minema ujuda jne; millised mänguasjad vajuvad põhja ja kuidas saada kätte, kui käsi ei ulatu. Laevukeste meisterdamise töötuba: teeme laevukesi puukoorest, ujuvatest kalmustest ja paberlaevukesi. Toimub lutsuviskamise koolitus ja lõpuks lutsuviskamise võistlus . Liivakujude valmistamise võistlus. Kiviaja tegevused leiab ka sellel aastal programmist.

“Muinasaeg „Vii veeritsõ latsõ mängumaa“
11.00 – 12.00 Vee äärse lapse mängumaa ajalooline ülevaade ja talulaste mängud vee ääres
12.00 – 13.00 Päästeameti päästevahendite demo
13.00 – 14.00 Lutsukivi viskamise koolitus ja võistlus
14.00 – 15.00 Liivalosside ehitamine

Kogu päeva jooksul kiviaja tegevused: tule tegemine, luust esemete ja savinõude valmistamine, jaht ja kalapüük.

Muinasaja kõrvale on üles seatud Viikingite laager. Kogu päeva vältel: pehmikmõõkade töötuba, viikingvarustuse demonstratsioon, vibulaskmine ja odaviskamine. Ajaliselt on kavas: viikingite võitlus; pehmikmõõgalahing lastele; viikingite mängud. Mängitakse torupillimuusikat.

Kagu Vibuklubiga saab proovida vibulaskmist, 2 eur laskmine.

Teemapargis toimuvat toetab: